[ad_1]
Banca centrală a Israelului a anunțat luni dimineața că urmează să vândă o sumă de până la 30 de miliarde de dolari pe piața deschisă, în ceea ce înseamnă prima operațiune de vânzare de valută străină a băncii centrale. Scopul: menținerea stabilității monedei naționale, șekelul, pe durata războiului dintre Israel cu militanții palestinieni din Gaza, anunță agenția Reuters.
Operațiunea bancherilor centrali pare…
Citeste tot articolul
Sursa:www.afaceri.news






