[ad_1]
În primele nouă luni ale anului, numărul de autoturisme noi înmatriculate în România a crescut cu aproape 8% în comparaţie cu aceeaşi perioadă din 2021, relevă datele Direcţiei Regim Permise de Conducere şi Înmatriculare a Autovehiculelor (DRPCIV), citate luni de Asociaţia Constructorilor de Automobile din România (ACAROM).
La nivelul lunii septembrie 2022, statistica oficială arată că înmatriculările de autoturisme noi au…
Citeste tot articolul
Sursa:www.afaceri.news






