[ad_1]
Adrian Vasilescu, consultant strategie în Banca Naţională a României (BNR), afirmă că din februarie intrăm din nou într-o zonă de dezinflaţie, ceea ce înseamnă o creştere încetinită a preţurilor, după avansul care s-a produs în prima lună din acest an.
“Luna februarie a fost în calculele şi în comentariile Băncii Naţionale o lună în care trebuia să ieşim din coama care s-a produs în ianuarie şi pe care Banca…
Citeste tot articolul
Sursa:www.afaceri.news






