[ad_1]
Românii care circulă pe drumurile publice fără rovinietă riscă amenzi foarte mari. Cei care nu plătest taxa de drum obligatorie sunt identificați pe baza camerelor de filmat și amendați.
În aproape toate județele din țară sunt montate camere de rovinietă, care monitorizează permanent traficul. Acestea filmează numărul de înmatriculare al tuturor vehiculelor și transmite informațiile în baza de date a CNAIR.
Mai jos este…
Citeste tot articolul
Sursa:www.afaceri.news






