[ad_1]
Salariatele din România pierd în fiecare an 468 de euro, în medie, din cauza inegalităţii salariale dintre bărbaţi şi femei, susţine Blocul Naţional Sindical (BNS), într-un comunicat de presă.
BNS atrage atenţia că întârzierile în implementarea Directivei Uniunii Europene privind transparenţa salarială, Directivă adoptată de Parlamentul European în data de 30 martie, ar putea costa 17.000 de euro în salarii pierdute.
Din…
Citeste tot articolul
Sursa:www.afaceri.news






