[ad_1]
Românii vor putea plăti în rate factura la energie electrică, dacă furnizorul o emite cu întârziere, se arată în noul Regulament de furnizare a energiei electrice, modificat de ANRE.
Totodată, clientul vulnerabil are dreptul să beneficieze de eşalonarea la plată a facturii curente, fără penalități, la cerere, pe o perioadă de minimum 3 luni sau convenită de părţi.
Potrivit SpotMedia, Noul Regulament introduce o serie de…
Citeste tot articolul
Sursa:www.afaceri.news






