[ad_1]
Operatorul național de transport al gazelor naturale din România, Transgaz, prin filiala sa de peste Prut, este pe ultima sută de metri până la preluarea integrală a acestor operațiuni în Republica Moldova, inclusiv în regiunea separatistă Transnistria, conform declarațiilor directorului general al Transgaz, Ion Sterian. Conducerea companiei a negociat intens în weekend și urmează să semneze luni un contract în acest sens cu…
Citeste tot articolul
Sursa:www.afaceri.news






