[ad_1]
Virgil Popescu, ministrul Energiei, a anunțat joi, la finalul şedinţei de guvern, că schema de plafonare şi de protecţie a populaţiei a fost extinsă până la 31 august 2023. Potrivit variantei finale a OUG, plafonul până la care guvernul acordă compensări pentru energia electrică scade de la 300 kWh/lună, la 255 kWh.
Ministrul Virgil Popescu spune că, prin măsurile propuse, clienţii casnici al căror consum mediu lunar este…
Citeste tot articolul
Sursa:www.afaceri.news






