[ad_1]
Ministerul Finanţelor a împrumutat joi de la bănci 1,6 mld. lei prin două licitaţii de titluri de stat, cu dobânzi de 7,37%, respectiv 7,08% pe an.
La prima licitaţie, statul a vândut obligaţiuni cu valoare…
Citeste tot articolul
Sursa:www.zf.ro






